Descriere
Scaun Hippo Steel | integral tapitat
Scaunul Hippo Steel ofera o reinterpretare proaspata a caracterului indraznet si liber al seriei Hippo originale, cunoscuta pentru profilul sau distinctiv din lemn. Pastrand sezutul si spatarul sculptural tapitat care definesc familia, Hippo Steel introduce un limbaj de design minimal, inlocuind baza din lemn cu un cadru rafinat din otel. Rezultatul este o expresie mai usoara si mai definita decat predecesorul.
Caracteristici
- Datorita rezistentei materialului, cadrul poate fi realizat cu dimensiuni mai subtiri fara a sacrifica durabilitatea, conferind scaunului un profil mai aerisit si mai contemporan. Fabricat din otel tubular, cadrul este usor si simplu de mutat, ideal pentru spatii flexibile precum sali de sedinta, cantine si medii colaborative.
Specificatii tehnice
| Brand | NORR11 |
| Colectie | Hippo |
| Categorie | Scaune |
| Designer | Kristian Sofus Hansen and Tommy Hyldahl |
| Culoare cadru | Polished Steel |
| Material | Stainless Steel |
| Tapiterie | Mumble Mumble Col 26 |
| Descriere materiale | Legs made of brushed stainless steel |
| Latime | 47,5 cm |
| Inaltime | 79,5 cm |
| Adancime | 59 cm |
| Inaltime sezut | 49 cm |
| Adancime sezut | 40,5 cm |
| Latime sezut | 47,5 cm |
| Greutate neta | 10 kg |
| Greutate bruta | 12 kg |
| Tara de origine | PL |
| Cod HS | 94017100 |
| Timp productie | 6-8 saptamani |
| EAN | 4255844707806 |
| Cod produs | W1HIP11644STAIPSMUMUM26 |
Culorile pot varia usor fata de imaginile afisate, in functie de setarile monitorului.
Produse similare

IXIA
Masă dining rotundă | Lemn de mango și Marmură | Alb/Natural | Design Luxos Contemporan 120x120x76 cm
Pret redus6.683 lei
Pret normal11.678 lei


Buster + Punch
Buster & Punch Carlig THE HOOK | Alamă | Alamă/Bronz/Oțel | Cu Piuliță Blocarek
Pret redusDe la 150 lei




















