Descriere
Fotoliu lounge Cooper | lemn
Fotoliul lounge Cooper este, in multe privinte, o punte intre trecut si prezent, atat prin forma cat si prin expresie. Formele sale rotunjite si liniile curate sunt inspirate din masinile clasice vechi, unde doua curbe simple se imbina pentru a crea o identitate puternica si recognoscibila. Cadrul fotoliului este disponibil in inox sau in stejar masiv certificat FSC. Ca o extensie naturala a limbajului de design NORR11, fotoliul lounge Cooper imbina elemente din epoci diferite. Referintele subtile la anii '70 si '80 ii confera o familiaritate discreta. Aceasta interactiune intre trecut si prezent este o marca NORR11, unde designurile imbina perioade, directii si culturi diferite pentru a crea ceva nou.
Caracteristici
- Cadrul este disponibil in inox periat, otel vopsit electrostatic sau stejar masiv.
Specificatii tehnice
| Brand | NORR11 |
| Colectie | Cooper |
| Categorie | Fotolii lounge |
| Designer | Kristian Sofus Hansen and Tommy Hyldahl |
| Culoare cadru | Stejar afumat inchis |
| Material | Stejar certificat FSC |
| Tapiterie | Keiga Keiga, 0242 |
| Descriere materiale | Constructie din placaj cu spuma taiata. Baza din lemn cu glisiere din plastic. |
| Latime | 70 cm |
| Inaltime | 76 cm |
| Adancime | 89 cm |
| Inaltime sezut | 42 cm |
| Greutate neta | 22 kg |
| Greutate bruta | 24 kg |
| Tara de origine | PL |
| Cod HS | 94016100 |
| Timp productie | 6-8 saptamani |
| EAN | 4255844709459 |
| Cod produs | W1COO14008FSCODSKGKE242 |
Culorile pot varia usor fata de imaginile afisate, in functie de setarile monitorului.
Produse similare
























